NATURAL Chia semínka 500g


neobsahuje vejce bez sóji bez mléčných bílkovin bez lepku bez laktózy
Chia semínka zahánějí pocit hladu, žízně a únavy, obsahují navíc celou řadu vitamínů a minerálů. Díky tomu, že mají nízký glykemický index a jsou bez lepku, jsou vhodné pro diabetiky a celiaky. Mohou se konzumovat přímo, nebo se přidávají do salátů, jogurtů, nebo do pečiva.
Množství
200 g
Výrobce:
Natural
Dostupnost:
2 ks skladem
NOVINKA

Stará cena
109 Kč
Cena bez DPH: 80 Kč
Jednotková cena: 46 Kč/100 g

Chia semínka neboli také „semínka běžců"jsou opravdu zázračnou potravinou, která se může pochlubit naprosto unikátní výživovou hodnotou. Chia semínka jsou vynikajícím a cenným zdrojem vlákniny, antioxidantů, vitamínů, minerálních látek a mnoho dalšího. Chia semínka obsahují 5x více vápníku než mléko, dále obsahují železo, fosfor, zinek, magnesium a jiné prvky. Stěží najdete rostlinný produkt, který by byl tak bohatý na Omega-3 mastné kyseliny (obsahují více Omega-3 než losos).Semínka Chia mají ohromné hydrofilní vlastnosti. Dokáží navázat tolik vody, že zvětší svůj objem až 12x.Chia semínka pochází z pouštní rostliny zvané Salvia hispanica, která se vyskytuje v jižním Mexiku.Název chia pochází z aztéckého slova, které v překladu znamená olejnatý. Tato semínka byla pro americké domorodce po celá staletí jedním z hlavních zdrojů potravy (spolu s fazolemi, amarantem a kukuřicí. Používali je nejen k zahnání hladu. Indiánští válečníci je také konzumovali při svých bojových výpravách či při dlouhém putování. Těchto malinkých kuliček si dokonce cenili do té míry, že je používali při směnném obchodu jakosvoji měnu.

Jedná se o potravinu s množstvím cenných prospěšných látek, které působí na lidský organismus silně energeticky, přičemž nabitá energie vydrží dlouho a uvolňuje se postupně. Konzumací chia semínek omezíte chuť na jídlo.

Jak používat: Semínka můžete namočit a už po pěti minutách se vytvoří hutný želatinový gel. Semínka lze přidat i bez namočení  přímo do jogurtu, tvarohu, smoothie koktejlů, do polévek, kaší, dezertů, do salátů, do pečiva, rozemletá je lze použít také jako zahušťovadlo, ale dají se konzumovat i jen tak samotné.


Doporučené výrobky